Námi vyráběné ploty se stanou vhodným doplňkem exteriéru Vašeho domu. Zhotovujeme ploty nejenom tradičních tvarů a provedení, ale díky využívání moderních technologií dokážeme navrhnout a vyrobit plotové výplně téměř jakýchkoliv tvarů.

ploty a brány

Plot

Plot je velmi důležitou součástí domu, protože nejen, že chrání Váš dům a pozemek před nezvanými hosty, ale zároveň je velmi výrazným estetickým doplňkem domu. Proto se vždy při návrhu a realizaci snažíme sladit architekturu plotu s domem, ke kterému plot náleží.

V městské architektuře bývají ploty celokovové, případně v kombinaci kov/dřevo, venkovským a zejména podhorským obydlím sluší ploty celodřevěné.  Naše firma vyrábí a dodává ploty kovové a kombinované, dřevěné ploty nevyrábíme.

Nejčastějším materiálem pro výrobu plotových dílců a sloupků jsou duté ocelové profily. Tyto profily vynikají vysokou pevností a nízkou hmotností, což má pozitivní vliv na cenu plotu. Veškeré kovové části jsou opatřeny vrstvou žárově nanášeného zinku, což je moderní a extrémně trvanlivý způsob ochrany oceli proti korozi. Dřevěné části u kombinovaných plotů vyrábíme ze smrkových a borových prken, která jsou po zformátování ošetřena fungicidním nátěrem proti plísním a dřevokaznému hmyzu, a poté několikrát natřena lazurou v odstínu dle požadavku zákazníka.

Montáž plotů a vjezdových bran zajišťujeme komplexně včetně zemních prací a dodávek betonu.

Jaké vjezdové brány nabízíme

V naší nabídce najdete nejen křídlové, ale i pojezdové a nesené brány. Vyrobíme pro Vás bránu jakéhokoliv rozměru či provedení. Typ brány je vždy třeba volit s ohledem na prostorové možnosti a architekturu domu. Pro automatické brány používáme výhradně značkové a kvalitní pohony, nejčastěji Hörmann nebo FAAC.

Posuvné brány

Posuvné brány mohou být řešeny jako samonosné brány, někdy také zvané jako nesené brány, nebo pojezdové brány po kolejničce. Výhodou nesených bran je jejich bezúdržbovost. Brány nemají žádnou kolejničku, která by byla citlivá na námrazu, sníh, či znečištění bahnem. Brána pojiždí několik centimetrů nad zemí, proto není citlivá ani na rovnost povrchu pod ní. Nevyýhodou samonosné brány je její vyšší pořizovací cena, potřeba masivního betonového základu a potřeba místa. Samonosná brána musí být cca o 30% delší než je světlá šířka průjezdu.

Oproti tomu posuvná brána po kolejničce potřebuje pevný a rovný, nejlépe betonový práh po celé dráze brány, ke kterému je přišroubována kolejnička. Toto řešení je levnější, nepotřebuje tolik prostoru, vyžaduje však více údržby, zejména v zimním období.

Výběr brány vždy závisí na konkrétních podmínkách v místě montáže. Pokud si nejste jisti jaké řešení zvolit, obraťte se na nás! Brány vždy navrhujeme tak, aby maximálně splňovaly představy našich zákazníků.

Křídlové brány

Křídlové brány jsou nejčastěji řešeny jako jedno či dvoukřídlé. Tam, kde je nedostatek místa pro otevření brány je možné i troj či čtyřkřídlé provedení. Při výrobě vždy používáme nastavitelné panty pro zajištění dokonalého lícování jednotlivých křídel. Křídlové brány je možné osadit elektrickými pohony. Tyto pohony existují v provedení jako táhlo upevněné ke sloupku na straně jedné, a ke křídlu na straně druhé, nebo jako pohon zabudovaný do země, tvořící zároveň i dolní pant brány. Táhlový pohon je možné dodatečně namontovat téměř bez jakýchkoliv úprav na jakoukoliv existující bránu, S podzemním pohonem je třeba počítat už při návrhu brány. Dodatečná montáž vyžaduje poměrně značné zásahy do původních konstrukcí.

Technologie nanášení a životnost zinkového povrchu

Technologie žárového zinkování (není totéž co galvanické zinkování) spočívá v tom, že celý ošetřovaný díl je potopen do nádoby s roztaveným zinkem. Délka této nádoby je až sedm metrů a hloubka více než dva metry. Díky tekutosti zinku a chemicko fyzikálním vlastnostem zinku a železa pronikaji molekuly zinku mezi molekuly železa. Tento děj se nazývá difuze. V praxi to znamená, že na rozdíl od lakovaného povrchu, kdy je ochranná vrstva pouze „přilepená“ na povrchu předmětu, je u pozinkovaného předmětu vrstva zinku „vsáknuta“ do jeho povrchu. Pokud dojde k mechanickému poškození vrchní vrstvy, ocel je nadále chráněna a nekoroduje. Při žárovém pozinkování navíc protéka tekutý zinek i uvnitř profilu a chrání jej tak proti případné korozi z důvodu kondenzace vody. Životnost zinkového povrchu je v závislosti na okolních podmínkách více než deset let.

Naše ploty a brány chrání již mnoho spokojených zákazníků. Staňte se jím i Vy a kontaktujte nás! Můžete využít telefon, mail nebo formulář vpravo…