Popis produktu

Předmětem zakázky byl návrh, výroba a montáž schodiště z pororoštu včetně jednoduchého zábradlí.

Schodiště je neseno pomocí čtyř konzolí vypálených z plechu tl. 8mm a přikotvených ke zdi budovy, mezi které jsou vsazeny prefabrikované schodišťové stupně a podestové desky. Všechny nášlapné hrany, včetně podesty, jsou osazeny protiskluzovou lištou z perforovaného plechu. Velikost ok roštů je 30x10mm, což je vhodné zejména pro dámskou obuv s úzkými podpatky. Zábradlí je jednoduché konstrukce z uzavřených profilů. Kotevní šrouby zábradlí, stejně tak technologické zinkovací otvory jsou skryty pomocí plastových zátek.

Investorem je firma AAA Auto International a.s., provozovatel největšího autobazaru v ČR – AAA Auto v Dolních Chabrech. Schodiště slouží ke vstupu do showroomu Mototechna v areálu autobazaru.

Schodiště z pororoštu bylo zvoleno jako náhrada stávajícího betonového schodiště, které trpělo zemní vlhkostí a opadáváním obkladu. Výhodou našeho nového řešení je nejen eliminace problému s vlhkostí, ale zároveň zvýšení čistoty v showroomu v zimním i letním období. Pororošt, který tvoří nášlapnou plochu schodiště i podesty, funguje jako účinná rohož, takže v zimním období snižuje množství sněhu a vody vneseného na botách do showroomu, a v létě napomáhá opadávání drobných kamínků a prachu.