Schody a schodištěSchodiště je nejenom funkčním prvkem pro přístup do vyšších pater budovy, ale zaroveň je velmi výrazným estetickým doplňkem každého interiéru i exteriéru. Na správném provedení a výběru materiálů závisí nejenom vizuální dojem z celého díla, ale zejména pohodlí a bezpečnost při užívání. Pokud si chcete zhotovit schodiště vlastními silami, navštivte naši stránku s návody a radami, kde najdete osvědčené postupy, normy a výpočet schodiště a zabradlí. Pokud svěříte výrobu a montáž profesionálům, čtěte dále.

Vyrábíme pro Vás celokovová a kombinovaná schodiště bočnicového a sedlového typu. Nosné prvky schodů jsou ocelové, nejčastěji z laserem vypálené desky tl. 8-10mm, případně svařované z dutých profilů. Dřevo, které při výrobě používáme, pochází z Kavkazu a ze Sibiře a vyniká svojí houževnatostí a kvalitou. Využití klížených desek – spárovek garantuje rozměrovou a tvarovou stálost bez ohledu na proměnlivou teplotu, vlhkost a zatížení při provozu. Nabídku dřevin a jejich vlastnosti si můžete prohlédnout v galerii . Zábradlí na schodiště nejčastěji zhotovujeme jako svařované ze surových profilů a následně ho lakujeme, nebo používáme nerezové zábradlí.  Zatímco zábradlí ze železa je 100% ruční originální práce, výroba zábradlí z nerezu je spíše otázkou sestavování nakoupených komponentů.

Povrchové úpravy kovových částí

Veškeré ocelové části standardně lakujeme kvalitními laky na bázi uretanalkydu. Tyto laky vynikají kryvostí, sytostí barev a dobrou mechanickou odolností při poměrně nízké ceně. V případě požadavku na zvýšenou mechanickou odolnost laku necháváme díly schodů a zábradlí lakovat práškovými laky, někdy nazývanými komaxit, které vykazují extrémní odolnost proti otěru a poškrábání.

Povrchové úpravy dřevěných částí

Dřevěné stupně a podstupně, též zvané stupnice a podstupnice, moříme lihovými mořidly nebo je necháváme v přírodním odstínu, a následně je lakujeme kvalitními, ekologicky šetrnými, polyuretanovými laky. Tento typ povrchové úpravy vyniká zvýrazněním barevné struktury dřeva, ochranou proti zašpinění a mechanickou ochranou dřeva. Velmi žádanou povrchovou úpravou dřevěných částí je též voskování a olejování. Tento velmi luxusní typ povrchové úpravy ponechává dřevu jeho nejcennější vlastnosti a vhodně je doplňuje. Voskovaný povrch zvýrazní barevnou strukturu a kresbu dřeva, a je na dotek velmi hladký a příjemný. Díky tomu, že vosk neuzavírá póry ve dřevě a umožňuje mu dýchat, je pocitová teplota na dotek až o 2 stupně vyšší než je jeho skutečná teplota.

Jakým způsobem probíhá realizace a výroba

Na začátku celého procesu je telefonická nebo mailová poptávka. Jsou možné dvě varianty:

  • Máte jasnou představu o provedení a rozměrech schodiště?

Výborně! Vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku a odešleme Vám ji. Pokud s cenou souhlasíte, navštívíme místo montáže, kde Vám předvedeme vzorník materiálů a povrchových úprav, vše důkladně zaměříme a probereme technické detaily schodů a zábradlí.

  • Neorientujete se a potřebujete poradit?

Nevadí! Od toho jsme tady. Rádi Vás navštívíme, vše Vám vysvětlíme a navrhneme nejlepší možné řešení.

Dále je postup pro obě varianty stejný. Zašleme Vám návrh smlouvy o dílo a následně zálohovou fakturu. Jakmile je faktura proplacena, zahajujeme nákup materiálu a zpracování. Každý funční prvek celé konstrukce je nejdříve v počítači nakreslen. Tím jsou zajišteny rozměrové návaznosti jednotlivých prvků díla. Výkres nosné ocelové části – schodnice je poté odeslán na počítačem řízený LASER, kde je ocelový plát o tl. 8-10mm nařezán s přesností 0,1mm. Na vyřezanou schodnici jsou následně navařeny konzole pro stupně a ostatní montážní prvky. Jakmile jsou kovové díly hotové, odcházejí do lakovny. Mezitím jsou formátovány dřevěné části z masivních průběžných nebo cinkovaných spárovek na velkých formátovacích pilách a frézkách pro zajištění vynikající kvality a roviny hran a povrchů. Po naformátování a zafrézování řezaných ploch a zkosení hran jsou všechny dřevěné části precizně broušeny a povrchově ošetřovány. Proces broušení a nanášení povrchových úprav opakujeme tak dlouho, dokud nejsme s výsledkem naprosto spokojeni.

Jakmile je vše připravené, dohodneme se s Vámi na termínu montáže. Během samotné montáže se snažíme pracovat precizně, rychle a čistě. Po namontování po sobě vždy uklídíme a necháme Vás důkladně prohlédnout celé dílo, jestli je v pořádku. Pokud je vše shledáno bez závad, uklidíme své nářadí a s úsměvem se s Vámi rozloučíme.

Co říct závěrem? Snad jen to, že vždy pracujeme tak, abychom byli na svou práci pyšní a mohli si říct: „takto bychom si to udělali i u sebe doma…“