Vyrábíme pro Vás celokovová a kombinovaná schodiště bočnicového a sedlového typu. Nosné prvky schodů jsou ocelové, nejčastěji z laserem vypálené desky tl. 8-10mm, případně svařované z dutých profilů. Dřevo, které při výrobě používáme, pochází z Kavkazu a ze Sibiře a vyniká svojí houževnatostí a kvalitou. Využití klížených desek – spárovek garantuje rozměrovou a tvarovou stálost bez ohledu na proměnlivou teplotu, vlhkost a zatížení při provozu.

Nabídku dřevin a jejich vlastnosti si můžete prohlédnout v galerii. Zábradlí na schodiště nejčastěji zhotovujeme jako svařované ze surových profilů a následně ho lakujeme, nebo používáme nerezové zábradlí.  Zatímco zábradlí ze železa je 100% ruční originální práce, výroba zábradlí z nerezu je spíše otázkou sestavování nakoupených komponentů.

Povrchové úpravy kovových částí

Veškeré ocelové části standardně lakujeme kvalitními laky na bázi uretanalkydu. Tyto laky vynikají kryvostí, sytostí barev a dobrou mechanickou odolností při poměrně nízké ceně. V případě požadavku na zvýšenou mechanickou odolnost laku necháváme díly schodů a zábradlí lakovat práškovými laky, někdy nazývanými komaxit, které vykazují extrémní odolnost proti otěru a poškrábání.

Povrchové úpravy dřevěných částí

Dřevěné stupně a podstupně, též zvané stupnice a podstupnice, moříme lihovými mořidly nebo je necháváme v přírodním odstínu, a následně je lakujeme kvalitními, ekologicky šetrnými, polyuretanovými laky. Tento typ povrchové úpravy vyniká zvýrazněním barevné struktury dřeva, ochranou proti zašpinění a mechanickou ochranou dřeva. Velmi žádanou povrchovou úpravou dřevěných částí je též voskování a olejování.